Tasarım

Sunplast, her evde kullanılabilecek estetik, pratik ve ergonomik ürünler geliştiren bir markadır. Değişen ve sürekli yenilenen trendlere uyum sağlayan inovatif yapısıyla; kullanıcısına hayatı kolaylaştıran ürünler sağlamayı amaçlar. 

 
Sunplast, pratik ve sıradışı ürünleri geliştirirken; tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda hareket eder. Kendi bünyesinde sahip olduğu ürün geliştirme, tasarım ve arge departmanlarının raporları doğrultusunda sektördeki rakiplerinden farklı, özgün ve dinamik tasarımlar geliştirmeyi amaçlar. Ürünü ortaya çıkarırken dönemin trend çizgileri ve trend renkleri göz önünde bulundurulmaktadır. Ürünün araştırma, geliştirme, tasarım, modelleme, üretim ve sunum kısımlarının tümünde birebir kullanıcı yorumları ve eski benzer ürünlerle ilgili kullanıcı deneyimleri dikkate alınır. Estetik, ergonomik, modern, minimal, sağlıklı, efektif ve kaliteli ürünler tasarlamayı amaçlayan Sunplast, sektöründe tasarım yönüyle farklılaşmayı amaçlamaktadır.
 
Bünyesinde sahip olduğu tasarım departmanın yanı sıra Sunplast ürünleri İtalya, İspanya, Çin, Fransa gibi tasarım konusunda marka ülkelerin tasarım ajanslarıyla çalışmaktadır. Bununla beraber ulusal tasarımcılarla ve ajanslarla da çalışan Sunplast, aynı zamanda ünivesitelerden genç öğrenciler ile çalışıp ortak akademik projeler geliştirmektedir.