Şirket Profili

Sun Plastik Ev Gereçleri San. ve Tic. Ltd. Şti. plastik tüketim malzemeleri üzerine odaklanmış bir üretim anlayışı ile imalat sektöründeki faaliyetlerini 2004 senesinde başlatmıştır. O günden bu yana da günden güne üretim hacmini ve sektördeki payını arttırmayı başarılı bir şekilde devam ettirtmektedir. İstanbul'da merkez üretim tesisi ve merkez ofisiyle toplamda 200'e yakın personeliyle hizmetlerini Türkiye ve tüm dünyada sürdürmektedir. TUV, İSO, SEDEX gibi bir çok üretim sertifikasına sahip olmakla beraber; üretimini gerçekleştirmiş olduğu nihâi ürünlerin girdiği tüm sağlık ve kalite testlerinin tamamından başarı ile geçmiştir.

Sun Plastik Ev Gereçleri'nin, yüksek düzeyde; alt yapısı, teknolojisi ve kapasitesi ile ülkenin önemli plastik mutfak gereçleri üretim tesislerinden biri olan fabrikası 5500 m2  kapalı alanı kapsar. Sektöründeki en yeni ve verimli makine parkuru, sürekli yenilen ve geliştirilen kalıpları sayesinde aylık 6 milyon parçayı aşan üretim kapasitesi; pazarın lider firması olma özelliğini pekiştirmektedir. Bununla birlikte serigraf, tampon ve transfer makinelerini bir arada kullanarak promosyon ve private label (özel üretim) talepleri başta olmak üzere pazarın tüm ihtiyaçlarına hızlı, titiz bir hizmet anlayışı ve seçkin kalitedeyi korumak anlayışı ile cevap vermektedir. Geniş ve çeşitli ambalajlama alanlarıyla farklı türlerde talep edilen ambalaj ihtiyacını da bünyesinde karşılayabilmektedir. Yerli ve yabancı bir çok markaya hizmet veren Sun Plastik, kaliteyi ve sağlığa uygunluk anlayışını en yüksek önceliği olarak belirlemiştir. Bu sebepten ötürü hammadde ve yan malzemede en yüksek kaliteyi tercih etmektedir. 

Üretimi Türkiye'de bulanan Sun'un uluslararası faaliyet ağı, müşterilerine lokalize edilmiş bir global hizmet anlayışı sunacak şekilde yapılandırılmıştır. Güçlü üretim kapasitesinin doğurduğu zenginlik olarak yüksek stok altyapısına sahiptir ve herhangi bir minimum sipariş sınırı (MOQ) bulunmamaktadır. Alanında ihtisaslı ve ehilleşmiş personeliyle; her departmanda yüksek motivasyon, dinamik ve enerjik işçilik ile hızlı ve doğru çözümler üreten seçkin bir hizmet anlayışı sunmayı amaçlar. Dünya pazarındaki nihai ev ve mutfak tüketicisinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Sun Plastik, sahip olduğu AR-GE departmanı bünyesinde sürekli projeler ve yatırım alanları üretir. Bununla birlikte yine bünyesinde sahip olduğu Tasarım ve Ürün Geliştirme departmanıyla Sunplast ve beraberindeki ona yakın alt markasının tanıtımını ve bu markaların bünyesindeki ürünlerin tasarlanmasını kendisi üstlenir.